| Main | |
|---|---|
| Model | Apple iPhone 16e |
| OS | iOS |
| Screen diagonal | 6.1" |
| Permission | 2532x1170 |
| Screen Type | AMOLED |
| Screen Features | cut-out bangs on the screen |
| Processor | Apple A18 |
| Main cameras | 48 MP |
| Zoom | 10 x |
| Front-facing camera | 12 MP |
| Body material | Metal + Glass |
| Unblocking | By the face |
| Stereo sound | There are |
| Battery capacity | 3279 mAh |
| Wireless charging | There are |
| Fast charging | There are |
| Charging power | Wired: 20W Wireless: Qi 7.5W |
| SIM card | Nano-SIM, eSIM |
| Protection from water and dust | IP68 |
С 1 апреля 2024г., на товар, превышающий стоимость 200 €, начисляется таможенный сбор в размере 15%, на сумму свыше 200 €. Пошлину можно оплатить курьеру при получении.
Specify the email address that you used when placing orders in DoBuy. We will send you instructions on password recovery
The password recovery link has been sent
to your e-mail. Check your email.
+7 (999) 999-99-99
Enter the code from the SMS
Do you already have an account? Log in>
A confirmation email has been sent to your email, follow the link to confirm it!