| Main | |
|---|---|
| Model | HUAWEI Nova 10 Pro |
| OS | Android |
| Screen diagonal | 6.78" |
| Permission | 2652x1200 |
| Screen refresh rate | 120 Hz |
| Screen Type | OLED |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 778G |
| Main cameras | 50 MP + 8 MP + 2 MP |
| Video recording | 3840x2160 (4K), 30 fps |
| Additionally | Dual front-facing camera |
| Front-facing camera | 60 MP + 8 MP |
| Body material | Glass + Plastic |
| Unblocking | By face + fingerprint |
| Stereo sound | There are |
| Battery capacity | 4500 mAh |
| Wireless charging | No |
| Fast charging | There are |
| Charging power | 100 Watts |
| SIM card | NanoSIM |
| Connectors and connection | USB Type-C |
| Protection from water and dust | no |
С 1 апреля 2024г., на товар, превышающий стоимость 200 €, начисляется таможенный сбор в размере 15%, на сумму свыше 200 €. Пошлину можно оплатить курьеру при получении.
Specify the email address that you used when placing orders in DoBuy. We will send you instructions on password recovery
The password recovery link has been sent
to your e-mail. Check your email.
+7 (999) 999-99-99
Enter the code from the SMS
Do you already have an account? Log in>
A confirmation email has been sent to your email, follow the link to confirm it!